MOLR

اکستنشن منجر به ریزش موی سر میشود

افرادی از اکستنشن مو استفاده می کنند که حس کم مویی در سر دارند‎

یک متخصص پوست ، مو و لیزر گفت : به طور معمول افرادی از اکستنشن مو استفاده می کنند که حس کم مویی در سر دارند و یا حجم موهایشان آنقدرها زیاد نیست و مایل به حجیم ترنشان دادن موهای سر خود هستند .

این امر در تمام نقاط دنیا رایج میباشد و خانم ها برای مناسبت هایی- مهمانی ها و مراسم ازدواج و … و برای مدت زمانی کوتاه از اکستنشن مو استفاده می کنند .

وی ادامه داد : اما متاسفانه در کشورما خانم هایی که از اکستنشن مو استفاده می کنند تا مدت طولانی و زمانی که موهای اصلی فرد از ریشه رشد می کند و شکل نامنظمی به خود می گیرد حاضر به برداشتن اکستنشن نیستند و در هنگام شستشو دچار معضل میشوند و این موها خوب تمیز نمی شود . شانه کشی برای موهای اکستنشن شده درست انجام نمی شود موهای طبیعی استفاده شده برای اکستنشن امکان دارد حاوی آلودگی هایی باشد و موهای مصنوعی می تواند منجر به ایجاد آلرژی شود .

وی خاطرنشان کرد : اگر واقعا افراد احساس کم حجمی مو دارند و اندازه اکستنشن نیز زیاد باشد باری اضافه بر ریشه های موی سر وارد می شود که این بار اضافه موجب از میان رفتن ریشه های و فشار روی ریشه های مو می تواند منجر به ریزش شود .

این متخصص پوست، مو و لیزر تصریح کرد : موافق اکستنشن مو نیستم و به خانم ها پیشنهاد نمی کنم که از این روش استفاده کنند . اگر در دراز مدت حوصله داشته باشند و درمان صحیح را انجام دهند موهایشان بسیار بیشتر از اکستنشن می تواند رویش داشته باشد .

شیوه شمارش ریزش مو

وی افزود : بسته به اینکه تعداد ریزش مو چند عدد میباشد می توان درمان را آغاز کرد .تعداد زیادی ازافراد تصور می کنند که ریزش مو دارند .

متخصص پوست، مو و لیزر با بیان اینکه :« به بیماران می گوییم که قبل از استحمام به مدت یک دقیقه موهای خود را شانه بکشند و تعداد موهای ریخته شده را بشمارند . بنابراین اگر بدانند چگونه موهای ریخته شده را بشمارند و به پزشک خود اطلاع دهند به راحتی درمان می شود .»افزود: «وی دراین باره گفت : ریزش مو قبل از استحمام وقتی به عدد 300تا200 می رسد می تواند خطرناک باشد و نیازمند درمان جدی میباشد ، اما ریزش 10 تا حدود 42 تار مو قبل از استحمام خطرناک نیست .»

رژیم غذایی و ریزش مو

وی گفت : نرسیدن املاح و پروتئین های مورد نیاز به مو و رژیم های شدید لاغری منجر به ریزش مو می شود و افرادی که تصمیم به لاغری و رعایت رژیم غذایی دارند باید دقت داشته باشند که املاح و پروتئین های لازم برای حفظ و تقویت موهای سر خود را دریافت کنند .

منبع:salamatnews.com

فروشگاه مارکت سنتر