MOLR

مراقبت های پوستی مهم در فصل سرما

ویتامین e ، اساسی ترین ماده ای میباشد که از آن در تولید کرم های پوست استفاده می شود. اما بهترین روش برای دریافت این ویتامین استفاده میوه و سبزی های زرد و نارنجی مانند هویج، انبه، فلفل دلمه ای زرد و نارنگی است.

سرمای فصل زمستان، تابش محدود نور خورشید و استفاده از وسایل گرمایشی در منزل، روی پوست تاثیر منفی می گذارد و اما با خوردن مواد غذایی سالم می توان مانع از این صدمه ها شد و در کمتر از ۳ هفته، تاثیر مثبت آن را روی پوست مشاهده کرد.

پوست های خشک و مستعد به اگزما :

برای حفظ رطوبت پوست، ماهی های سرشار از اسید چرب استفاده کنید. این امر پوست صورت را از هوای سرد و خشکی محافظت می کند. ماهی سالمون و ماکارو نیز خاصیت ضدالتهابی دارد. اگر پوست شما مستعد به اگزماست، پیشنهاد می کنیم از این مواد غذایی استفاده کنید. برای به دست آوردن نتیجه مطلوب استفاده هفته ای سه بار ماهی توصیه می شود.

پوست کدر و چهره خسته :

ویتامین e ، اساسی ترین ماده ای میباشد که از آن در تولید کرم های پوست استفاده می شود. اما بهترین روش برای دریافت این ویتامین استفاده میوه و سبزی های زرد و نارنجی مانند هویج، انبه، فلفل دلمه ای زرد و نارنگی است. این گروه مواد غذایی حاوی کاروتنوئید نوعی آنتی اکسیدان میباشد که جسم آن را به ویتامین e تبدیل می کند و لایه زیر سطح پوست را تغذیه می کند. برای به دست آوردن نتیجه بهتر، روزی ۲ وعده از این مواد غذایی استفاده کنید.

میوه های توتی مانند قره قاط، انگور سیاه و… نوعی رنگدانه دارد که فیبرهای کلاژن پوست را تقویت، محکم، سالم و شاداب تر می کند. علاوه بر آن، با سرد شدن هوا از آن جا که کمتر در معرض نور خورشید قرار می گیریم، جسم ویتامین d کمتری دریافت می کند که این امر به شکل خستگی در صورت نمایان می شود. از آن جا که تنها ۱۰درصد ویتامین d مورد نیاز جسم از طریق استفاده مواد غذایی تامین می شود، روغن ماهی عالی ترین منبع ویتامین d میباشد اما زرده تخم مرغ و جگر نیز حاوی این ویتامین است.

پوست رنگ پریده و شکننده :

برای از میان بردن این حالت، پوست به سلنیم موجود در گوشت بوقلمون، گوشت گاو، مرغ و تخم مرغ نیاز دارد.

پوست ترک خورده :

برای از میان بردن خشکی پوست استفاده ویتامین های b را بالا ببرید. ویتامین b ، ماده مغذی پوست را تامین می کند. برنج سبوس دار، سبزی های برگ سبز از جمله کلم بروکلی و برگ چغندر را که سرشار از ویتامین های b میباشد به طور روزانه استفاده کنید.

جوش :

مصرف ماده غذایی سرشار از مواد قندی باعث تحریک غدد چربی و در نتیجه جوش زدن پوست می شود. غذاهای شیرین، تولید هورمون مردانه آندروژن را بالا می برد و این امر باعث آکنه می شود. ماسک تهیه شده از میوه های استوایی مانند آناناس و کیوی در از میان بردن سلول های مرده پوست مفید است. کافی میباشد میوه له شده را به مدت ۱۰ دقیقه روی پوست بگذارید و سپس بشویید.

منبع : khorasannews.com

فروشگاه مارکت سنتر