MOLR

نگران جوش های صورت نباشید

اگر شما هم از باقی ماندن جای جوش روی صورت تان ناراحت و نگران هستید به یاد داشته باشید که می توانید با استفاده از ماسک های طبیعی آنها را بر طرف کنید.

یک راه حل برای رفع جای جوش استفاده از مخلوط عسل، روغن زیتون و زرده تخم مرغ است. این ماسک را به مدت یک ساعت روی محل جوش ها قرار دهید و سپس صورت خود را با آب گرم بشویید.

ماسک بعدی از این هم ساده تر است؛ یک عدد گوجه فرنگی را کاملا له کنید و سپس آن را با یک قاشق ماست مخلوط کنید. ماسک شما آماده است؛ می توانید آن را روی پوست خود قرار دهید. به یاد داشته باشید در تهیه این ماسک می توانید به جای استفاده از ماست، عسل را جایگزین کنید.

کم کم پاییز از راه می رسد و مرکبات فراوان می شود. پرتقال نیز یکی دیگر از میوه هایی میباشد که برای از میان بردن جای جوش بسیار موثر است.

برای تهیه این ماسک پس از این که پوست ضخیم روی پرتقال را گرفتید. پوست های نازک هر پره را نیز جدا کنید و سپس پالپ پرتقال را روی محل جوش ها بگذارید.

این ماسک برای نوجوانانی که وارد مرحله بلوغ شده اند و جوش های این دوران در صورت آنها ظاهر شده میباشد بسیار موثر خواهد بود. اما تذکر یک نکته هم اساسی میباشد و آن این که ماسک پرتقال برای افرادی که پوست خشک دارند مناسب نیست.

از نشاسته هم می توانید استفاده کنید؛ برای تهیه این ماسک نشاسته را با کمی آب مخلوط کنید. سپس آن را روی حرارت ملایم بگذارید تا نشاسته کاملا در آب حل و کمی غلیظ شود.

آن را از روی حرارت بردارید. وقتی غلظت مایه را به چشم دیدیم آن را از روی حرارت برمی داریم و پس از خنک شدن، به مدت ۲۰ دقیقه روی پوست صورت خود قرار دهید.

آناناس هم از میوه هایی میباشد که تاثیر بسیار زیادی روی جوش های صورت دارد. برای استفاده از این میوه پس از آن که پوستش را گرفتید، آن را به کمک مخلوط کن کاملا له کرده و سپس با مقداری روغن آفتابگردان مخلوط کنید.

به همین سادگی یک ماسک مناسب دارید. این ماسک را می توانید هر روز روی پوست خود قرار دهید، البته به مدت ۲۰ دقیقه.

ماسک سیب یکی از آسان ترین انواع ماسک های ضد جوش است، برای این کار باید از آب سیب استفاده کنید.

استفاده مستمر از آب سیب می تواند کمک بزرگی برای از میان بردن جوش های صورت شما باشد. البته به شرطی که هر روز از این ماسک استفاده کنید.

منبع:روزنامه جام جم

فروشگاه مارکت سنتر