MOLR

چروک ها چگونه صاف می شوند؟

نقطه مشترک همه روش های جوانسازی این میباشد که رد سال ها را از روی پوست پاک می کند و چهره را جوان تر نشان می دهد؛ جوانی ای که خیلی ها در حسرت رسیدن به آن حاضرندهرکاری کنند، اما پیشنهاد می کنیم قبل از هر پول خرج کردنی اول از همه روش ها را مرور کرده تا بتوانید بهترین را انتخاب کنید.

تا به حال احتمالا از جوانسازی زیاد شنیده اید اما آیا واقعا می دانید چه معنایی می دهد؟ جوانسازی صورت به مجموعه کوشش هایی گفته می شود که برای جوان تر نشان دادن صورت انجام می گیرد که شامل استفاده از درمان های داروییِ موضعی مثل پماد ها وکرم ها، تراشیدن لایه سطحی پوست، انجام لیزر، تزریق بوتاکس و ژل، مزوتراپی و سرانجام جراحی ای میباشد که هر کدام با توجه به وضعیت بیمار یا تشخیص پزشک توصیه می شود. نقطه مشترک همه این روش ها این میباشد که رد سال ها را از روی پوست پاک می کند و چهره را جوان تر نشان می دهد؛ جوانی ای که خیلی ها در حسرت رسیدن به آن حاضرندهرکاری کنند، اما پیشنهاد می کنیم قبل از هر پول خرج کردنی اول از همه روش ها را مرور کرده تا بتوانید بهترین را انتخاب کنید.

● برای از میان بردن لکه ها ایده آل است

لیزر: انواع مختلفی از لیزرها برای پوست به کار می رود. برخی از لیزرها برای تقویت کلاژن های زیر پوست و برخی برای از میان بردن رگ های خونی سطحی و بعضی هم برای هم سطح کردن نقاط فرو رفته و برجسته به کار گرفته می شود. از لیزر می توان در برداشتن موهای زائد که با بالارفتن سن افزایش می یابد و علاوه بر آن برای کمرنگ یا پر رنگ کردن لک های پوستی استفاده کرد.

● خط اخم و خنده را از میان ببرید

تزریق ژل و بوتاکس: ژل ها برای پرکردن برخی فرورفتگی ها و شیارها مثلا ناحیه پیشانی، گونه یا خط خنده یا به منظور حجم دادن به نقاطی مثل لب ها استفاده می شوند. ژل ها انواع مختلفی دارند که پایداری و دوام آنها متفاوت است. معروف ترین و شایع ترین آنها کلاژن و اسیدهیالورونیک میباشد که حدود یک سال باقی می ماند، علاوه بر آن می توان از چربی خود بیمار هم استفاده کرد. بوتاکس ماده ای میباشد که باعث از کارافتادگی ماهیچه های زیرپوست می شود. انقباض این ماهیچه ها به همراه شل شدن و کش آمدن پوست باعث ایجاد چین و چروک می شود که این ماده با شل کردن ماهیچه ها آنها را از میان می برد. از بوتاکس می توان برای برطرف کردن چین های پیشا نی و خط اخم و علاوه بر آن چین های ظریف اطراف چشم استفاده کرد. چنانچه با دقت و به اندازه لازم تزریق شود، عوارضی نداشته و اثر آن میان ۳ تا ۶ ماه باقی می ماند.

برخی لیزرها برای تقویت کلاژن های زیر پوست و برخی برای از میان بردن رگ های خونی سطحی و بعضی هم برای هم سطح کردن نقاط فرو رفته و برجسته به کار گرفته می شود مثلا از لیزر می توان در برداشتن موهای زائد که با بالارفتن سن افزایش می یابد استفاده کرد

● برای از میان بردن چروک های خیلی عمیق

کشیدن پوست یا لیفتینگ : اگر چروک های روی پوست خیلی عمیق باشند، می توان از روش های لیفتینگ استفاده کرد. در بخش های مختلف صورت به روش های متنوعی عمل لیفتینگ انجام می شود. در ناحیه پیشانی از روش های کلاسیک مانند برداشتن پوست اضافی یا از روش های جدیدتر اندوسکوپیک استفاده می شود که در هر دوی این روش ها پوست پیشانی به بالا کشیده می شود که علاوه بر برطرف کردن چین و چروک باعث از میان رفتن خط اخم و بالارفتن ابرو می شود. در بخش های میانی صورت نیز می توان از روش اندوسکوپیک استفاده کرد. ولی اغلب برای کشیدن پوست بخش های پایین صورت و گردن از روش های کلاسیک، یعنی دادن برش در اطراف گوش، آزادسازی پوست و برداشتن پوست های اضافی استفاده می شود. اثرات این جراحی ها می تواند برای سال های طولانی تری باقی بماند(بیش از ۵ سال)

● چروک های سطحی را از میان می برد

سابیدن پوست: در حقیقت یک نوع جراحی سطحی پوست میباشد که در آن لایه های خارجی و بیرونی پوست تراشیده می شود. با تراشیدن این لایه ها که عمدتا ازسلول های مرده تشکیل شده اند ، فرو رفتگی ها و برجستگی های پوست از میان رفته و پوست صاف تر و شفاف تر به نظر میرسد. این کار می تواند توسط وسایل مکانیکی مانند دریل های مخصوص یا لیزر انجام گیرد. این عمل با بی حسی موضعی انجام شده و پس از آن پوست قرمز و ملتهب به نظر می رسد و چند ماه طول می کشد تا به حالت طبیعی برگردد.

● به پوست دوباره استحکام دهید

مزوتراپی: یک درمان غیرجراحی برای زیباسازی پوست میباشد که دراین روش تزریق های متعددی از داروهای شیمیایی و هومیوپاتیک ، ویتامین ها و موادگیاهی در چربی زیرپوستی انجام می شود. با این تزریق ها موادغذایی و اکسیژن به بافت های زیر جلدی رسیده و باعث رشد و استحکام بافت های کلاژن و الاستین می شود.

● دوباره گونه ها جوان می شوند

پروتزها وایمپلنت ها: کم حجم شدن و تحلیل استخوان های صورت از دیگر عوارض و علائم پیری میباشد که باعث گودرفتگی آن می شود. این حالت در نقاطی مانند گونه و فک پایین بارزتر است. پروتزها و ایمپلنت ها می تواند این گودرفتگی ها را پر کرده و به فرد چهره ای جوان تر بدهد.

● تمام دلایلی که پوست شما را پیر می کند:

۱. قرارگرفتن در معرض نور خورشید: نورخورشید اساسی ترین عامل تغییرات پوستی است. در سنین جوانی موادی در پوست وجود دارد که به صدمات ناشی از نور خورشید مقاومت نشان می دهند، ولی به مرور زمان این مقاومت از میان رفته و عوارض نورخورشید بر پوست ظاهر می شود.

۲. آلودگی شیمیایی و بیولوژیکی:

آلودگی های زیست محیطی در هوا، خاک،آب و وسایل دیگر نقش اساسی در پیر شدن صورت دارد.

۳. تغییرات هورمونی و کاهش تولید کلاژن (ماده ای که نقش اساسی در طراوت و استحکام پوست دارد).

۴. نازک شدن پوست به علت افزایش رادیکال های آزاد اکسیژن

۵. تغییرات استخوانی صورت

۶. عدم توجه به مراقبت از پوست از قبیل مصرف دخانیات و استفاده برخی مواد غذایی مضر

۷. مسائل ژنتیک

● بهترین راه برای جوان کردن چشم ها

جراحــی پلـــک (بلفاروپلاستی): ازنقاط دیگری که با افزایش سن تغییر می کنند، پلک ها هستند.

افزایش پوست و چربی، جابه جایی چربی ها و پف آلودشدن پلک ها چهره ای ناراحت، عصبی یا افسرده به فرد می دهد. با جراحی پلک می توان پوست ها و چربی های اضافه را از میان برد یا جابه جا کرد و به این وسیله می توان چهره ای شاداب تر و جوان تر به فرد بخشید.

منبع:مجله سیب سبز

فروشگاه مارکت سنتر