MOLR

۱۰ سال جوان ترشوید

گروهی از پزشکان و متخصصان زیبایی برای جوان سازی پوست روش های سالم تر، ارزان تر و آسان تری از کشیدن پوست صورت یا از میان بردن سلول های مرده از طریق پیلینگ ها پیشنهاد می کنند؛ روش هایی که ۱۰ سال صورت شما را جوان تر می کند. در ادامه به این روش ها اشاره می کنیم.

راز اول -ویتامینc

ویتامین c نقش اساسی در جسم و حفظ سلامت و انعطاف پذیری آن دارد. اگرچه پوست جوان سرشار از ویتامین c میباشد اما با بالا رفتن سن پوست به طور طبیعی و به مرور زمان مواد مغذی خود را از دست می دهد. عوامل دیگر مانند قرار گرفتن در معرض نور ماورای بنفش، آلاینده ها و ترکیب دود سیگاروکمبود ویتامین c باعث پیری پوست می شود.اما با تامین اندازه کافی ویتامین c و… می توان با چین و چروک پوست مقابله کرد.

چین و چروک

ویتامین c، نقش اساسی در تولید کلاژن دارد که باعث انعطاف پذیری پوست می شود.دریافت اندازه کافی ویتامین c که باعث تولید کلاژن می شود در مقابله با چین و چروک موثر است.

لکه های قهوه ای

برای درمان این لکه ها نیازی به استفاده مواد شیمیایی یا لیزر نیست زیرا ویتامین c تقریباً همان اثربخشی را دارد.بیشتر این لکه ها بر اثر قرار گرفتن در معرض نور خورشید به وجود می آید. ویتامین c آنتی اکسیدان قوی میباشد که تعداد سلول های سوخته بر اثر نور خورشید را کاهش می دهد و صدمه های پوستی مربوط به سن را برطرف می کند. اگر چه این ویتامین جایگزین کرم ضد آفتاب محسوب نمی شود، اما در برابر نور خورشید از پوست محافظت می کند و صدمه های نور ماورای بنفش از جمله خط های ریز و تغییر رنگ پوست را ترمیم می کند.

کرم های حاوی ویتامین c

مصرف ویتامین c از طریق مکمل یا مواد غذایی برای سلامت مفید میباشد اما برای بعضی استفاده از کرم موضعی ویتامین c نیز توصیه می شود.هنگام خرید دقت کنید در لوسیون، کرم حاوی ۳ یا ۱۰ درصد ویتامین c، اسید اسکوربیک یا اسیداسکوربیک-ال باشد. از آن جا که تمام آنتی اکسیدان ها از جمله ویتامین c در صورت قرار گرفتن در معرض نور مستقیم از میان می رود، تنها در صورت بسته بندی مناسب کرم نسبت به خریداری آن اقدام کنید.پس از تمیز کردن پوست روزی یک بار این کرم را به صورت بمالید. در صورت ایجاد خشکی و پوسته پوسته شدن از مرطوب کننده استفاده کنید. استفاده همزمان از این کرم با لوازم آرایشی مانعی ندارد.برای به دست آوردن نتیجه بهتر، ویتامین c را با ویتامین e ترکیب کنید. زمان تاثیرگذاری این کرم ها در هر فردی متفاوت است. برخی طی ۲ تا ۴ هفته و برخی میان ۶ تا ۸ هفته نتیجه می گیرند.

راز دوم- فیتوسرامیدز(phytoceramides)

فیتوسرامیدز یک لیپید میباشد که به طور طبیعی در پوست تولید می شود؛ اما با بالا رفتن سن تولید آن کاهش می یابد و در نتیجه پوست چروکیده و زبر به نظر می آید. با استفاده فیتوسرامیدز خوراکی لایه طبیعی و بیرونی پوست بازسازی می شود.این مولکول به بیرونی ترین لایه پوست راه پیدا می کند و آنجا ترک ها را بازسازی می کند.فیتوسرامیدز رابا ویتامین c موضعی ترکیب کنید. ماده اصلی فیتوسرامیدز گندم میباشد و اگرچه بیشتر گلوتن موجود آن خارج می شود اما برای افرادی که به آن حساسیت دارند امکان دارد مشکل ساز باشد.

(این ماده به حفظ رطوبت پوست کمک می کند)

منبع : خراسان

فروشگاه مارکت سنتر